Allaha Aracılarla Ulaşmak

Allaha Aracılarla Ulaşmak

Şirk dindarı der ki; Allah’a aracısız ulaşılmaz. Şirki nasıl tanırız ? Şirk dininin müntesibi tüm zamanlarda bunu kullanır ‘’ Allah’a aracısız ulaşılmaz ‘’. Birde mantık yürütürler sen cumhurbaşkanına dilekçe vermeden gidebiliyor musun ? Allah oldu cumhurbaşkanı. Gerçekten bu memlekette okullara mantık dersi şart. Bunun mantık neresinde. Allah ile cumhurbaşkanını nasıl kıyaslayabildin? Senin zihnindeki Allah ne? Demek ki sen Allah diyince yeryüzündeki bir yönetici aklına geliyor. Onun için senin Allah dediğin Allah değil , gücün adına Allah koymuş güce tapıyorsun. Peygamber dediğin senin benim gibi bir insan olur mu der . Şirk dininin müntesipleri tüm çağlarda bunu derler. Onun için cahiliye müşrikleri insan peygamberleri red ettiler ; Nuh kavmi red etti, ad kavmi red etti, semud kavmi red etti hepside insandan peygamber olmazda birleşiyorlar. Peki uydurmuş dinciler ne yaptılar ? Peygamberi insanlıktan çıkarttılar , göklere çıkarttılar, Haşa Allah’ın yanına taht koyup orada oturttular. Evliya, veli, baba, aziz, ermişler bize şefaat edecekler tüm şirk dinlerinin ortak inancı. Yani bizi kayıracaklar, torpile dayanır şirk dinleri. Neden ? Şirkin mantığında bizi Tanrı’ya prezente edecekler, torpil geçecekler, kayıracaklar yani tutacaklar kibrit kutusuna koyacaklar bizi cennete koyacaklar. Y a da cübbelerinin cebine koyacaklar sırat köprüsünden geçirecekler. Her şirkin böyle bir inancı vardır ; bizi kayıracaklar, torpil geçicekler. O yüzden şirk olan toplumlarda yönetimler asla ve asla rüşvetten, adam kayırmadan kurtulamaz. Yani onlarsız bir yönetim biçimi düşünemezler. Onun için daima adam kayırmaya dayalıdır. Şirk eğer içindeyse insanın kuracağı yönetimde öyle olur.

Allaha Aracılarla Ulaşmak
Allaha Aracılarla Ulaşmak

Güneş,yıldız, ay, inek bunu çoğaltabilirsiniz neye taparsan tap Allah’a tapmış olursunuz onlardan birisi öyle diyordu ya bir bayan. Aslında ne olursan ol putunuda al gel demiştim ya ne olursan ol putunuda al gel sakıncası yok bizim Kabe büyük. Bizim Kabenin içine senin putunda girer. Onun için birde seninkilerlede alışveriş yaparız alışveriş hacmimiz büyür. Dolayısı ile sende gel, sende gel senin putunuda koyalım galeride seninkinede yer verelim . İbrahim’i  koyduk, İsmail’i koyduk, Meryem’i koyduk, İsa’yı koyduk ama Lat, Manat Uzza’yı da koyduk seninkinide koyarız. Yani seni mi kıralım dükkan senin mantığı. Yetiş ya Gavs, Yetiş ya Hızır, Yetiş ya Yatır. Yetiş ya ALLAH yoktur. Niye ? Şirkin mantığı budur . Aracıya tapar aslında. Aracıyı Allah’la kendi arasına koyduğunu söyler ama Allah’a tapmaz, Allah’a kulluk etmez aracıya kulluk eder. Yetiş ya gör dediğiniz yerde isterseniz bir internetten bir aratın. Yetiş ya gavs, yetiş ya yatır diye aratın çıkan sonuca bakın birde YETİŞ YA ALLAH diye aratın ne kadar sonuç çıkar hüsran… Biz bunlara bizi Allah’a yaklaştırsınlar diye tazim ederler. Kuran’ın haber verdiği Zümer Suresi 3.ayetinde böyle bir de gerekçeleri var. Bizi Allah’a yaklaştırsınlar. Ne kadar masum değil mi ? Her müşriğin masum gerekçeleri vardır. Her şirkte bir takım gerekçeler vardır ama hiçbir gerekçe şirki aklamaz.

3 yorum

 1. Şirk bütün iyilikleri, silip süpürür. Dikkat etmek gerek, dini konularda ağzımızdan çıkacak her sözün güvenilir bir kaynağa ihtiyacı vardır. Hiç bir şeyin, ne mal mülk, ne evlat-eş ne de herhangi bir insanın sevgisi Allah sevgisinin önünde olacak hal ve hareketlerden uzak kalmalıyız.

 2. İbrahim AleyhivesSelam gibi bütün putlarımızı kalbimizde yıkalım İnşaAllah.

 3. ne kadar önemli bir başlık ve içerik Allah razı olsun.

  maalesef misvakla diş fırçalayanlardan bazıları şirki bilmiyor. sekülerler zaten bilmiyor.

  Şirk bütün ameli boşa çıkaran iğrenç ve en kötü günahdır.

  istersen 50 sene namaz kıl akide doğru olmadıktan sonra akibet kötüdür.

  anadolu topraklarında meşhur şirkler;
  yetiş ya Gavs, benim şeyhim Allah ın ete kemiğe bürünmüş halidir, şeyhim beni şefaatiyle cennete koyacak, Muhammed eşittir Allah, medet ya Allah ya Muhammed ya Ali ya Hızır, her şey Allah dan bir parçadır düşüncesi ya da Hakimiyet milletindir vs. vs. bu şirklerin tümünden Allah a sığınırız.

  doğrusu nedir,
  yetiş ya Allah
  medet ya Allah
  şefaat ya Allah
  magfiret ya Allah

  Allah alemlere müstağnidir üstündür.
  hiç bir kul asla Allah ile eşit değildir.

  Hakimiyet kayıtsız şartsız Allah’ ındır.

  size selam ederim.
  Allah hepimize hidayet etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir