Allah’ın Kanunlarına Muhalefet Etmek

Allah’ın zatı muhteşem olduğu için eserleri de o denli muhteşemdir. Kocaman bir evrende nokta kadar bile yer almayan biz canlıların  hücre çekirdeğine kadar yaratmıştır.  Bizleri en güzel ve en ideal şekilde var ettikten sonra bizi, bize en uygun ve gelişime açık olan dünya sistemine yollamıştır. Bizler için yaratılan nimetlerin sayısını bilmek dahi mümkün değildir. Bu kadar nimete karşılık bizden istediği şeyler yine bizlerin iyiliğine olan şeylerdir. Allah bizleri en güzel kurallarıyla yönetmek için eksiği olmayan bir dinle bizlerin yaşamasını istemiştir. Bu muhteşem dinin adı İslam’dır. İlk insanın yaratılmasından bu yana hatta kıyamete kadar da geçerli bir dindir.

Allahın yasası hep aynıdır ayeti
Allah’ın öteden beri süregelen kanunu budur. Allah’ın Kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

İslam dini yaradılış fıtratımıza birebir uygunluğu olan bir dindir. İnsana zarar veren ve zaaflarına hitap eden şeyler yasaklanırken, fıtratının gereğini yapması için de dinde emirler ve öneriler vardır. Bu dine uymak kendimize ve evrene yapabileceğimiz en iyi seçimdir. Fakat bizler ne yapmaya çalışıyoruz… İslam dininin yani insanı ve tüm evreni yaratan bir Allah’ın dininin karşısına başka dinleri çıkarmaya kalkıyoruz. Sonradan oluşturulmaya çalışan hangi din Yaratıcının dininden daha doğru olabilir. Biz kendimizi bile çoğu zaman tanıyamıyorken tüm evren hakkında kararlar almaya çalışıyoruz. Hiç bir temele dayanmaksızın bu doğru oluyor ama Allah ki her şeyin sahibi ve her şeyin varlığı Allah’a bağlıyken nasıl olur da Onun dini eksik, yanlış olabiliyor. Çağa uymuyormuş yok dünün kurallarıymış, ya da Allah var ama  din yollamadı demek nasıl bir mantığın eseridir cidden anlaması zor.

Madem bu din her çağa hitap etmiyor, madem ki Allah bir din yollamadı, o zaman nasıl olur da bir olan Allah’a iman ettiğimizi iddia edebiliriz. Ya da bu nasıl bir iman ki Allah’ın vasfına ters düşüyor. Allah ezeli ve ebedi her şeyi bilen, her şeyi yaratan, her şeyin sahibi vs sayamayacağımız kadar mükemmel, eksikliği, hatası söz konusu olmayan bir Yaratıcıyken ve buna rağmen biz dinini hatalı eksik bulurken kime inanmış oluyoruz?

iSLami Sohbet Sitemiz…

2 yorum

  1. Şeytan da zamanında Adem Peygamber için muhalefet etmişti. Sonuç ortada.

  2. Emeğine Yureğine sağlık kardeşim…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir