Chat Sitelerinde Neler Oluyor
Chat Sitelerinde Neler Oluyor

Chat Sitelerinde Neler Oluyor

Değerli kardeşlerimiz bugün konumuz chat siteleri üzerine olucak. Bir çok arkadaşımızın vakit geçirme, oyalanma, kafasını dağıtma amacıyla yaptığı etkinlikler vardır. Bunların bazılarıda online oyun ve chat siteleridir. Chat sitelerindeki en büyük sorun gizlilik içinde yapılan kötü ve art niyetli sohbetler olmaktadır. İnsanların saf temiz duygularından yararlanılarak onların kötü yola ittikleri mekanlar olmaya başladı. En başta hoş güzel sohbetlerle başlayan bu siteler özelliklerini yıllar içerisinde tamamen kaybedip artık özel denilen yerlerde erkeklerin ve bayanların sohbetlerine dönmeye başladı. Bizler kimseyi yadırgamıyoruz ya da hayat tarzlarına bir lafımız yok. Ancak bu sitelerdeki kişiler evli olup kendilerini gizleyip pskolojik olarak kendilerine daha kötü şeyler yapmaktadırlar . Arkadaşça başlayan sohbetler sevgiye dönüşüp evli olduğu için içi içini yiyerek hem evinden çocuklarından vazgeçmiyor hemde karşısında konuştuğu kişiden vazgeçemediği için tamamen pskolojisini ve hayatını kendine zindan etmeye başlıyor.
Böyle arkadaşlarımız inanın çok ama çok fazla. Hatta o siteye giren kişilerin en az %90’ı sadece özellerde sohbet ve muhabbet edip karşı cinsle temas kurmaya çalışanlar. Ve kişilerin kendi istekleri ancak erkeklerin erkeklerle, bayanların bayan arkadaş aradıkları yerlere dönmeye başladı. Bu gerçekten ülkemiz için kötü bir durum. Çünkü bunlardan etkilenen yeni bir nesil kesinlikle ülkesine hayırlı bi iş yapamaz ve veremez. O yüzdendir ki böyle sitelerde kendilerini koruyabilceğinden emin olan kişiler girmesinde bir mahsuru yoktur. Ama nefs öyle bir şey dir ki hiç beklemediğiniz bir anda nefsinize yenik düşer ve mağlup olursunuz. Bunu önlemeniz inanın çok ama çok zor ; elbette bunu başarıp sadece orada sohbet ve zaman geçirme amacıyla giren arkadaşlarımız var ama çoğunluğun bu şekilde olması onlarında kurunun yanında yaşta yanar sözüyle beraber aynı kefeye koyulabiliyor.

Son sözlerim olarakta

Bile bile bu yanlışa düşmeyin buradaki tehlikeleri görün. Eviniz var, yuvanız var, çocuklarınız var gizli gizli sevgi sanıp nefsinize yenik düşerek sadece kendinize değil etrafınızdakilere de zarar verdiğinizi unutmayın. Siz ne kadar doğru iseniz karşınızdaki kişininde o kadar doğru olduğuna inanmayın , herkese güvenmeyin bu güveniniz boşa çıktıkça hayatta daha büyük boşluklara sebep olur. Bir gün ben ne yaptım, ne yapıyorum diye vicdanınızla yüzleştiğinizde yüzünüz kızarırsa ah çekip durmanızı istemem. O yük kolay bir yük olduğunu düşünmüyorum çünkü eşinize baktığınızda mahcubiyetli bakışlar, evladınıza baktığınızda mahcubiyeti yaşamak istemiyorsanız kendinize dur demenin vakti gelmiştir. Allah bizleri nefsimizin kötü arzularından koruması dileğiyle vesselam.

 

İslami Evlilik Sitelerindeki Tehlikeler

2 yorum

  1. Amin Allah razı olsun kardeşim Rabbim bir an bile Bizi Nefsimize yenik düşürmesin.

  2. Allah bizleri nefsimizle baş başa bırakıp, huzuruna ailemizin, evladımızın, diğer insanların Hakkıyla çıkmaktan ve büyük bir utanç duymaktan korusun. Bizleri düzeltsin ve affetsin.
    Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir