Cuma Mesajları

Cuma Mesajları post thumbnail image

Cuma Mesajları

Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nail olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet, ruhuma da tekâmül ve metanet ihsan eyle. Âmin! Cumanız mübarek olsun.

Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma Allah’ım! Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl. Fakirlere yardım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Âmin. Hayırlı Huzurlu Cumalar dilerim.

Anlamlı Cuma Mesajları

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Âmin. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım! Senden bugünün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Cumanız mübarek olsun.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle. Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i Şehadet söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın İnşallah. Hayırlı Cumalar.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Cumanız mübarek olsun.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı Cumalar dilerim.

Hadisli Cuma Mesajları

Allah’ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbnHuzeyme,Dua,751)

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı Cumalar.

Allah’ım Sen affedicisin, affı seversin, beni de affeyle (Hadis-i Şerif) Hayırlı Cumalar.

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Cumamız mübarek olsun.

Cuma Tebrik Mesajları

Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Cumamız Mübarek Olsun…

“Üzerine güneş doğan en hayırlı gün Cuma günüdür…” (Müslim, Cuma, 17) Hayırlı Cumalarımız Olsun…

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Davud, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun…

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün Cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cuma 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım, ey insanların rabbi! Zararımızı gider, şifa ver. Şifa veren sensin. (Buhari, Tıbb, 38)

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhari, Tevhîd, 35) Hayırlı Cumalar

“Allah’ım, Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır. (Tirmizi, “De’avât”, 94) Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım! Sen affedicisin, Kerim’sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizi, Deavât, 84.) Hayırlı Cumalar…

“Ey Allah’ım! Ey Rabbimiz! Bize dünyada iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik ve nimet ver ve bizi ateş azabından koru.” (Buhari, “Deavat”, 55) Hayırlı Cumalar.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cuma, 62/9) Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Hayırlı cumalar dilerim.

Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur. Ra’d,13/2

En Güzel Cuma Mesajları

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle. Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i Şehadet söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın İnşallah. Hayırlı cumalar…

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin! Tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Allah’ım, ‘kin, kibir ve kim ne der’ hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Davud, Vitr, 32.) Hayırlı Cumalar dilerim. Cumamız Mübarek Olsun

Cuma Duası

İslam dinini verdin, bizi İslam’la şereflendirdin, cumanızı hayreyle, Cumamızı mübarek eyle. Cumayı dualarımızın kabulüne günahlarımızın affına vesile kıl. Allah’ın 99 ismi şerifinin hürmetine günahlarımızı bağışla. Biz Gafil kullarını içinde bulduğu durumlardan Sen Kurtar. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz bütün kötülüklerden, günahlardan, fenalıklardan, şerlerden, Sana sığınırım Allah’ım.

Sen Rahman’sın, Sen Rahim’sin, Sen’den başka ilah yoktur. Bizleri Sen yarattın, Sen esirge, sen koru Allah’ım. Gücüm yettiğince Sana kalu belada verdiğim sözüme sadık kalacağıma yeniden söz veriyorum Rabb’im.  Sen merhametlilerin en merhametlisisin, affına sığındım, affınla tecelli eyle, günahlarımı bağışla ya Rabbim. Bizleri Affeyle yarabbi, günahları bağışlayan ancak sensin ya Rabb’im. Allah’ım fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, kötü arkadaşın ihanetinden, açlıktan, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, yaşlılıktan, dünya sevgisinden ve ölüm fitnesinden, Kabir azabından sana sığınırım.

Kalplerimize iman, gönüllerimize huzur ver. Hanelerimize hayır, bereket, saadet ve mutluluk nasip et Allah’ım. Sen yolda kalmışların yardımcısı, kırılan kalplerin sığınağı, yalnızların dostu, dertlilerin dert ortağısın Allah’ım.

Hastaların sıkıntıya düştüğü dertlerinden, borçluları boynu büken borçlarından, gönüllerimizi dünyanın kirinden, akıllarımızı şeytanın vesvesesinden, halimizi şeytana benzemekten, yüzümüzün kızarmamasından, hayasızlığın baş göstermesinden, Sana muhalefet eden şeytanın yoldaşları olmaktan Sana sığınırım Allah’ım. Sen nefsimizin ve şeytanın elinde bırakma bizleri. Rahmetinle her daim kuşat bizleri. Halimizi, ailemizi, akrabalarımızı, dostlarımızı razı olduğun hal ve düşüncelerle donat. Bencillikten, doymak bilmeyen midelerden, aşırıya kaçmaktan, israftan, cimrilikten, kul hakkına girmekten, insanların arasını bozmaktan, dedikoduya dilimizi alıştırmaktan, her türlü fitneden sana sığınırız. Sen bizi bu haramlardan kurtar, Selamete ulaştır Rahmeti bol Allah’ım.

Sen bizi zelil etme, sen bizi rahmetine ulaştırır. Sana açılan ellerimizde geri çevirme, kapından geri döndürme, Sen’den başka sığınacak kapımız yok ya Allah’ım. Halimi en iyi Sen bilirsin. Allah’ım cennete Cemalini göster. Firdevs makamına yükselt, Peygamber efendimize komşu eyle, son nefeste kelime-i şehadet edip imanla can vermeyi nasip et. Son nefeste şeytana yenilmemize izin verme Rabbim. Kalbimizin kararmasına izin verme Allah’ım. Bizleri affeyle, kabirdeki yılanlardan, ölümün dehşetinden, kabrin azabından, sırat köprüsünü geçememekten sana sığınırım. Sen koru bizleri Allah’ım.

Amin Amin Amin…

Resimli Cuma Mesajları

  

 

  Cuma mesajları resimli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli Cuma Mesajları  Hayırlı Cumalar dileriz

 

Resimli Cuma mesajı      Sabır tüm güzelliklerin anahtarıdır Hayırlı Cumalar

 

    

 

 

    

 

 

Cuma kutlama mesajları      Cuma mesajları

 

Cuma Gününün İslamiyet’te Yeri ve Önemi

Hayırlı Cumalarımız Olsun

İslami Sohbet Sitesi

NefSeCihad.com

1 thought on “Cuma Mesajları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar