Hayatın Makalesi

Değerli NefSeCihad.Com Ailesi bu yazıyı bir kardeşim ile konuşurken bana paylaştı bende burada sizlerle paylaşmak istedim. Anlatmak istediği o kadar çok şey vardı ki en azından birkaçını paylaştı bende sizlere aktarmak istedim. Hayat ne olursa olsun devam ediyordu O’nun için…
Bak güzel kardeşim bu hayatta nefisle mücadele nin ilk şartı nedir ? Yaşamak için ayakta kalmaktır. Çiftçiliktir tarımdır, hayvancılıktır sonra askerliktir yani güveni sağlamaktır, barınmaktır, evini kurmaktır. Tüm bunları yaptıysan yapamayanlara da yardım etmek ve beraberce huzurlu yaşayıp ölmektir. Tüm bunları yaparken insan yalnız başınadır, devlet denen toplumun düzen olarak gördüğü düzen aslında bunu sağlamak için kabul edilmiştir Bir lokma ekmek su nasılsa ölcez diyoruz ama domates pahalanmış deyip üzülüyoruz. Bir çadır yeter diyoruz ama doğalgaz faturasına da lanet edip isyan ediyoruz. Kışın soğuğunda aylık bin lira fatura ödeyip ısınamıyoruz; neden olsa gerek? Bence tek açıklaması var zenginlerin daha zengin fakirlerin daha da fakir olması. İnşaatı yapan mütahit malzemeden çalıyor, işçi emekten çalıyor o çalıyor bu çalıyor. Tek sorun var abi adaletle yönetilmek o da dünyanın başından beri mümkün olmamış olmadı olmayacak. Öyle olmasını isteseydi Allah zaten uyarıcılar göndermezdi. Hz Ömer adaleti ile meşhurdu ama bir Ömer daha yok artık. Çünkü öyle bir dünya yok. Zaten istesek de sahabelere katılamıyoruz bizim yeteneklerimizin dışında o.
Evet öyle şeytana tapmak kolay değil; nasıl ki oruç tutmak zor, zinadan kaçmak zor, faizden kaçmak imkansız şeytana ibadet de zor. Düşün bir kere; kumar oynayacaksın kazanmak için çok çalışman lazım, ömrünü kumarda harcamalısın. Zina yapıcaksın diyelim önce kumarda kazanıp zengin olmalısın. Milleti soyacaksın diyelim önce çok yüksek mevkilere gelip kariyer yapmalısın veya süper bi projen olmalı çiftlik bank gibi komik ama gerçek. Emin ol oruç, namaz, zekat, hac hepsi daha kolay ama Allah bizden öncelikli olarak bunları istemiyor. En çok neyi istiyor? Düşünün kendinizi ve çevrenizi de kurtarın diyor. Bu sebeple her bireyin tek başına ayakta kalmayı başarabilmeyi öğrenmesi lazım ama ne kendimiz ne de yeni nesiller hiçbir ilim bilmeden yaşayıp ölüyoruz. Şimdi namaz dinin direği mi ? Tabiki öyle . Namaz içi ne lazım; abdest, abdest için su veya temiz toprak lazım. Su bulamazsan temiz toprak bulamazsan neyle abdest alıcaksın ? Onu bırak susuz nasıl yaşicaksın? En büyük günah ne adam öldürmek ama biz bu şekilde kendimizi öldürüyoruz. Nasıl mı dünyayı kirleterek. Sonra herkes kanser,herkes hasta, herkes bitkin. Asıl olan savaş savaş savaş yani mücadele o da ben de yok!

Diğer İslami Yazılar: 

İslami Makale Yazıları

İslam Dininde Birlik ve Beraberlik Makalesi

İslamiyet Kader İnancı Nasıl

3 yorum

  1. Mücadele etmek Sabır gerektirir. Allah sabredenlerle beraberdir. Allah razı olsun kardeşim

  2. Gerçekten kardeş olmayı başarırsak bir gün, nasıl ki evladımıza , kardeşimize, sevdiğimize merhamet ediyorsak, o gün tüm insanlığa merhamet edebiliriz. Rabb’imiz kalplerimize Kendi rızası için olan o berrak sevgiyi versin.

  3. şeytan insana kötü, pis ve kalitesiz olan her şeyi sunar. Allah ise güzel, faydalı olanı helal kılar. Ama ne yazık ki nankör kulları iyiyi kötüyle değiştirir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir