Hz Ayşe ve Peygamberimize Atılan İftira

Hz Ayşe ve Peygamberimize Atılan İftira

Hz Ayşe ve Peygamberimize Atılan İftira
Hz Ayşe ve Peygamberimize Atılan İftira

Peygamberimizin Hz. Ayşe Annemiz ile birlikte olduğunda 9 yaşında olduğu rivayetini savunmaya kalktılar ve kırk dereden su getirip daha da işi rezil hale getirip, maalesef bir çok insanın, bir çok gencin, Peygamberimiz ile ilgili çok yakışıksız düşüncelere kapılmasını sağladılar. Ben bir kardeşimizle sohbet ederken yaşı 15 civarlarındaydı. Dini konulardaki kuşkuları sebebi ile ona bir şeyler anlatırken, beni bir süre dinledi ve şöyle dedi ‘’ Hoca sen güzel şeyler bahsediyor gibi duruyorsun ama bana şunun cevabını verir misin? Sizin Peygamberiniz pedofili’’ dedi. Bunu söyleyen 15 yaşında bir genç nasıl olurda 9 yaşındaki bir kız çocuğu ile evlenir dedi.

Maalesef bunları anlatanlar kendi çevrelerinde akılları, zihinleri uyuşmuş, beyinleri çekilip alınmış, vicdanları köreltilmiş kardeşlerimizin karşısında bunları anlattıkları için herkes bunları yutucak, inanacak zan ediyorlar ya da herkes bunları iman meselesi edip kabul edecek zan ediyorlar. Halbuki toplumun önemli bir kesimi, düşünen, sorgulayan, çizen, anlayan insanlar bu tür rivayetlerden dolayı ne İslam’a bir saygıları kalıyor, ne Resul’e bir saygıları kalıyor, ne Allah’a bir saygıları kalıyor. Şimdi bu 9 yaşında evlenme olayı doğru değildir. Hz. Ayşe ile ablası Esma’nın yaş farkından yola çıkarak, Hz. Ayşe’nin Resulullah ile evlendiği rivayetleri alt alta dizerek, Hz. Ayşe’nin vefat tarihinden yola çıkarak, Hz. Ayşe’nin yeğenlerinin Urve bin Zubeyr vs yaş kıyasından yola çıkarak, O gün ki Arap bilinin özelliğinden yola çıkarak vs bir çok şeyi alt alta madde madde sıralayarak bu tarihi bilgi yanlıştır dedik.

Bunları teker teker çürütülmüş değil asla ama ne yapayım ki bir tarafta Allah Resul’üne hakaret etmek isteyen ateistler bu meseleyi ağızlarına dolarken, öbür tarafta tarihselcilerin bu meseleyi onlara adeta alın tepe tepe kullanın dercesine servis etmesine ne diyelim. Onun için yani siz kimden yanasınız. Sizin derdiniz ne? Siz neyin peşindesiniz? Yani iman yıkmanın peşindemisiniz? Siz neyi savunuyorsunuz? Kaldı ki ben şahsen bu mesele daha önce durdum tahlil ettim, kaynakları taradım, emek verdim ve beni ikna etti. Kesinlikle Hz. Ayşe o yaşta değildi. Dolayısı ile bu ortada iken bunlara ilmi bir cevap vermek yerine Arabın örfü şöyle idi vs bunun üzerinden bile meşrulaştırmak, bunun üzerinden bugüne taşımak, bugün ki rezaletler ki İslam coğrafyasında bu rezaletler yaşanıyor ve bunun üzerinden tarihte verilmiş garip garip fetvalar var. Yemen’de korkunç bir şekilde var bu olay Peygamber sünneti diye.

Yani parmak kadar çocukların, çocuklarla dedeleri yaşındaki insanların evlendirilme törenleri, düğünleri bugün kepazelik ve rezalet olarak yeter zaten. Onun için bu anlamda neresinden tutsak elde kalır bir durum. Bugün birileri çıkıyor daha 6 yaşındaki çocuk ile evlenebilir fetvası verebiliyor. Allah’tan kork!!! Hiç mi Kuran okumuyorsun? Kuranda rüştten bahsediliyor, bırak akıl vari olmuyor Bakara suresi’nde rüşt olmasından bahsediyor. Ergenlik çağı yaşı ile bunu bir tutmayın akıl vari olmaktan daha ötedir rüşt olmaktır. Aile yükünü alıcak, annelik sorumluluğunu taşıcak biri olması demektir. Kuran’ın sizin nezdinizde hiç mi değeri yok. O rivayetler kadar değeri yok mu o bozuk rivayetler kadar.

3 yorum

  1. Emeğine yureğine sağlık Ali ciğim ama mumkunse delil dediklerini ispatlarıyla acıklarsan daha doyurucu ve ikna edici olur.Akil BAliğ ve rusd meselesi ise gayet mantıklı.İnsanoğlu carpıtmak istedikten sonra cok sebepler arar.Allah c.c hakkıyla idrak edenlerimizden eylesin hepimizi……….

  2. Şimdiki cağda da maalesef karsılasıyoruz.Mesela Ahmet ağaoğlu o 15 yasındaki biriyle yasadığında capkın ,ama bir imam ki sadece adı İmam maalesef hemen dejenere edilerek sapık yaftasını yiyor.Amacları uzum yemek değil ,bağcıyı dovmek .Allah eline ,emeğine ,yureğine kuvvet versin kardeşim……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir