İffet ve Haya Üzerine Makale

İffet ve Haya Üzerine Makale

Ekranda tuzak var, telefonda tuzak var,gazetede tuzak var, internette tuzak var, hayatta tuzak var ama sen Hz Yusuf gibi olursan Allah emrini yerine getirmeye muktedir. Kardeşlerim  işte kuburu faresine eş hayat yaşayanlar fuhşuyata sanat derler; milletin kızlarını o hayata mahkum ederler. İşte onlar bizi evimizden,yerimizden,yurdumuzdan bizi bir damla su dan var eden Allah Azze ve Celle’den uzaklaşmaya davet ediyorlar.  Fakat yorulduğumuzda, yer yarıldığında, gök yarıldığında, nefsimiz cehennem çukuru olup içine düştüğümüzde; Ya Hz. İbrahim A.S , Ya Hz. Musa A.S, Ya Hz. İsa A.S , Ya Hz. Muhammed  S.A.V senin elinden tutacak sana yol verecek imamına,peygambere,alime enbiyaya küfür yobazları sen cehennem çukurlarından kurtulma diye saldırıyorlar. Allah seni nefsine, şeytanlara kul olasın diye değil sadece Kendine secde edesin diye yarattı. Bu yolda yürüyeceksin ; yorulduğunda, daraldığında Peygamberlere bakıcaksın.

İffet ve Haya Üzerine Makale
İffet ve Haya Üzerine Makale

Gurbette gören yoktur, kapılar kapanmıştır, Hz. Yusuf A.S gurbette; kardeşler yok, baba yok, anne yok. Züleyha orada ve ğallegatil ebveebe  ve gaalet heyte lek ‘’ Yani Züleyha sarayın bütün kapılarını kapattı . Gel Yusuf diyor; Dünyanın en güzel kadınlarından biri seni çağırıyor, makam sahibi olan Züleyha çağırıyor, kralın,azizin eşi Züleyha çağırıyor. Senden, benden başka kimseler yok, kimseler göremez, kapıları kapattım, Sen varsın ben varım Yusuf diyor. Gaale meaazallah Hz. Yusuf ;  Züleyha kapıları kapattın, pencereleri kapattın, Züleyha Semanın kapısını kapatabilir misin Züleyha? Göklerin kapısını kapatabilir misin Züleyha? Gecenin zifiri karanlığında siyah taşın üzerindeki siyah karıncayı gören Allah Azze ve Celle’nin şu evde bizi görmesine engel olabilir misin Züleyha? Yusuf’u kuyudan çıkarmaya muktedir olan Allah Azze ve Celle senide o çukurlardan çıkartacak. Evet güzel kardeşlerim İffet öyle bir şeydir ki aslında imanın özü ve Allah’ın dinini yücelten güzel bir kavram. Bizler hem nefsimiz hemde ümmetimiz için Yusuf’lar olalım. Peygamber S.A.V izinde yürürsek atalarımızın toprakları Cebelitarık’tan Cava  Adalarına kadar tek karargahımız, tek bayrağımız olucak ALLAH U EKBER diyenler yeniden dünyaya hakim olacak.

3 yorum

  1. Süper bir irdeleme,emeğine sağlık devamını dilerim…

  2. Hz. Yusuf ; Züleyha kapıları kapattın, pencereleri kapattın, Züleyha Semanın kapısını kapatabilir misin Züleyha? Göklerin kapısını kapatabilir misin Züleyha? Gecenin zifiri karanlığında siyah taşın üzerindeki siyah karıncayı gören Allah Azze ve Celle’nin şu evde bizi görmesine engel olabilir misin Züleyha???? 🙁
    Allah bizlere Hz Yusuf iffeti versin. Amin Amin Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir