İslam Ümmetinin Son Hali

İslam Ümmetinin Son Hali post thumbnail image

İslam Ümmetinin Son Hali

Çukurdayız. Bittik bunu görün artık lütfen, ahlaken bittik. Müslüman doğu, Müslüman şark bitmiştir. İlmen zaten bitmiştik. Onun için her şey ortada; bilgi üretemiyoruz, teknik üretemiyoruz, ahlaken çökmüş durumdayız. İnsanlığımız yok oldu. Vicdansız olduk, merkametsiz olduk. Liyakat ve ehliyete dikkat etmiyoruz, adamımız mı değil mi? ona bakıyoruz. Bir işin layıki olup olmadığıyla ilgilenmiyoruz. Kaliteli insanlar değersiz; değerli insanlar kalitesiz. Böyle bir cemiyet kurduk, böyle bir toplum kurduk. Tarihimiz biriktirilmiş yalanlardan ibaret, dinimiz biriktirilmiş hurafelerden ibaret, siyasetimiz biriktirilmiş entrikalardan ibaret. Bunun üstüne mutlu olamazsınız. Böyle bir şey yok. Olamamalısınız da zaten ve bunun üstüne müminde olamazsınız. Neden? İmanınız çalındı yerine sahte iman kondu. Kitabınız çalındı yerine paralel Kuranlar konuldu. Peygamberiniz öldürüldü! Bir peygamber iki türlü ölür; bir fiziken, birde misyon olarak ölür. Fiziken ölmesi sorun değil zaten hepsi ölümlü, zaten ölecekti ; beşerdi, insandı. Ama misyonu ölürse işte o zaman gerçekten ölür. Onun için Allah Resulunün misyonunu öldürdüler. Yerine bir sahte Peygamber koydular.
Gerçeği hakkında Allah dedi ki ‘’ De ki ben yarın banada size de ne yapılacağını bilmem.’’Peki sahtesine ne dedirttiler biliyorsunuz değil mi ? ‘’Ben kıyamete kadar olup bitecek her şeyi biliyorum.’’ Açın Tırmizi’yi orada duruyor. Gerçeğine gerçeği hakkında ‘’açlıktan karnı sarkmıştı’’ gerçeği acıkırdı, gerçeği yemek bulamadığı günler olurdu, dermansız kalırdı. Ama yerine koydukları sahtesine kütibi sitteye bakın ben sizin gibi değilim ‘’yedirilir, içirilirim’’ dedirttiler. Gerçeği insandı; tüm müşrik toplumlar melek peygamber istediler ama yerine koyduğu sahtesini buharlaştırdılar Nur u Muhamedi diye bir Pagan inancını aldılar, zerdüşlükten geçme inancı getirdiler zerdüşlükten Yahudiliğe geçti, Yahudilikten Müslüman kültürüne geçti . Getirdiler Peygamberiniz bu diye buharı gösterdiler. Işınladılar tabiri caiz ise. Dolayısıyla yok yok ki… Onun için kaybettik hepsini kaybettik. Ve ben şu zor günlerde şunu diyorum. Bir din ki eğer sizin merhametinizi, hakikatinizi, şevkatinizi, kalitenizi, insanlığınızı ve ahlakinizi arttırmıyorsa o din sadece holigan üretir. Bugün Müslümanların dindarlığa ihtiyacı yok ! İnsanlığa ihtiyacı var. Gerekince açık ve net değil mi ? Mesele bilmek değil mesele bunları açık yüreklilikle kimseden korkmadan söyleyebilmektir.

İslam Ümmetinin Son Hali

İslam Ümmetinin Son Hali

2 thoughts on “İslam Ümmetinin Son Hali”

  1. Maalesef bu İslam Ümmeti için derin bir yara.. İnşaAllah bir gün Bir olup Kur’ana hakkınca sarılan Hanif’lerden oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar