İslamda Aşk Ve Ölüm

İslamda Aşk Ve Ölüm post thumbnail image

İSLAMDA AŞK VE ÖLÜM

Yüreğe bağlanmış gözler vardır. Gözleri kör eden güzellikler vardır. Ömür öyle dir ki bir tutam aşka bağlatır insanı. Hiç ölümden korkmayan insanlar görürsünüz ölüm nedir ki ? Gelsin baş üstüne derler . Kolay mıdır o kadar ölüm ? İnanın yaşamaktan zordur ölüm sözde kolaydır her şey ama başa gelince ne oldu ne oluyor der durur insan. Bir anda aşktan ölüme geçtin güzel insan der gibi duyar oldum sizi. Ölüm ve aşk çok mu uzak . İkisinide olmıcakmış gibi yaşamıyor muyuz. İkiside bizlere çok uzak gelmiyor mu ? Evet bir düşünün kim ölücek gibi yaşıyor ? Kim aşkı tadıcak gibi yaşıyor ? Bana sorarsanız ben pek tanımadım ya gerçekten tanımadım. Bu yazımda sanki sizlerle karşılıklı oturmuşta öyle yazıyorum gibi hissediyorum.
Evet aşk öyle dir ki yürekte bir his verir anlam veremediğiniz duygular tattırır. O duygular öyle yoğundur ki adını koymaya kelimeler bulamazsnız ama üç harfli tek kelime olan ‘’AŞK’’ kelimesine sığdırırsınız. Aşk demesi kolay, yazması kolay yaşaması çok zor olandır. Aşk öyledir ki karşılık olmazsa ölümdür size. Her gün güneşin altında dursanız bile ışık bulamazsınız, insanların içinde küçücük bir zerre gibi olur onları görmez olursunuz. Her sözde düğümlenir boğazınız. Her lokmada yutkunamaz olursunuz, eliniz kalem tutmaz olur. Çığlıklar atmak istersiniz sesiniz çıkmaz, hiç kimseyle konuşmak istemezsiniz ne söz duymak ne söz söylemek gelir içinizden. Hep bir hüzün vardır; yorulmuşdur gözleriniz ağlamaktan, yaşlarınız kalmamıştır gözünüzde, öyle olur ki gözlerinize perde iner gördüğünüz tek şey O olur. Saklanmak isterseniz herkesten ve O’ndan ama aklınızdan saklanamazsınız ki… Düşünmek istemezsiniz ama bir an bile çıkaramazsınız aklınızdan. Bazen unutmak ister bazen unutmamak için çabalarsınız. Çok zordur çok… Yaşayan ölü gibi bazende ölmüşte yaşıyor gibi hissedersiniz bir söz gelir aklınıza ‘Ya gel O’nun ol, Ya git Benim ol’ bu söz daha farklı yazılır ama aslı budur. Derindedir manası eğer gelirse siz gerçek aşka sahip olursunuz. Eğer giderse benliğinize sevda etmiş olursunuz. İşte ölüm ve aşk. Ruh bedenden çıktığında ölmüş olursunuz, aşk bedende karşılıksız kaldıkça yine ölü olursunuz. Her zerrede aşkı arar hayata dönmek için bir çaba gösterirsiniz. Kişilerde aşkı arayıp boşa kürek sallarız. Ölümü var edende aşkı arayan yoklukta var olur. Ölümde hayatı bulanlardan olmanız dileğiyle. Vesselam

Yazar: NefSe_Cihad

 

NefSeCihad’ın Diğer Yazıları

 

Kuran Kerim Altın RengiŞükür Çeşitleri Nelerdir?

 

Kuran Kerim Altın RengiDinin Amacı Nedir?

4 thoughts on “İslamda Aşk Ve Ölüm”

 1. İnşaAllah ölmeden evvel ölümü öldürüp Allah’ın rızasını kazananlardan olmamız dileğiyle.
  Allah razı olsun kalemine yüreğine sağlık kardeşim

 2. Aşık olan ölümle ölmez, ölümle hayat bulur. Aşık olan insan ayrıyken ayrı özler, yanındayken ayrı özler. Varsa bile doymaz bazen. Aşk öyle güçlü bir duygu ki, yokken var olduğunu hissetirir, Varken yokluğa muhtaç eder.
  Allah kalplerimizi dünyalıktan temizlesin. Hakikatini ve sevgisini koysun.

 3. Kişilerde aşkı arayıp boşa kürek sallarız… ?
  Ölümü var edende aşkı arayan yoklukta var olur…
  Belki de öyledir… Dünyada olan her aşk boşa kürek çekmek gibidir… ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar