İslamda Kadın ve Faiz Makalesi

İslamda Kadın ve Faiz Makalesi post thumbnail image

İslamda Kadın ve Faiz Makalesi

Hanımlarda 9 ila 12 yaştan itibaren örtünmesi lazım. Kiminiz okul dediniz, kiminiz çalışmaya dediniz, kiminiz sosyal çevre dediniz, kiminiz konjöktör dediniz dedinizde bir şeyler dediniz. Kiminiz bir bez parçası dediniz, kimisi furuat, kiminiz teferrüat, olmasa da olur diyen diyene ya herkesin dişi İSLAM’a geçiyor. Herkesin dili İslam’ı yaralıyor Müslümanın dile bile.  Dediniz dediniz Allah size bir soru soracak ‘’ Sen Ahzab suresi okudun mu hanım efendi? Okudum Ya Rabbi. Nur suresinden yolun geçti mi en azından namazında geçmiştir. Orada fel yedrıbne bi humuruhinne humur baş örtüsü demek. Baş örtüsü geçti mi? Geçti mi . Cilbab geçti mi ? Örtü geçti mi ? Arkadaşlar bu ayetleri gördün mü hanım efendi ? Gördüm. Niye örtünmedin ? Allah’a ne cevap vericeksin? O savunma elindeki kağıt Allah senden alıp dosyaya koyup tamam kabul edildi hadi geç mi diyecek ?

Arkadaşlar arkadaşlar kendi kendinizin ayağına çelme takmayın. Çok bilen kurt dört ayağıyla tuzağa düşermiş. Çok ayet biliyorsun, çok hadis biliyorsun, çok zaman gerçeği biliyorsun dünyayı benden daha iyi tanıyorsun maşallahın var. Sen dört ayağınla tuzaktasın ve çırpınıyorsun farkında değilsin bu kadar. Niye kılmadın demiyor Allah. Ya bu emri veren benim Adem’le niye karıştırıyorsun. Emri veren ilk emartuke’’ Bu emri ben verdim diyor Allah ya seni kim engelledi?. Diğer konularda öyledir zekat vermenide ben emretmiştim; işte zekat yerini buluyor bulmuyor işte şu bu bir sürü şeyler buluyorsunuz. Kurban kesmekte öyle emri ben verdim diyor Allah niyesinin cevabını siz Allah’a siz vereceksiniz. Faiz hakkında neler dediğini biliyoruz Allah’ın , alkol ve uyuşturucu şeyler hakkında yani insanı gevşeten şeyler insanı rahatlatıcı şeyler bunları sende görmek istememiştim açıklamalar çok netti der Allah. Ne diye kullandın, ne diye çektin, ne diye oraya imzanı attın. Hani ben sana Allah ile savaşmak kadar Peygamber ile savaşmak kadar tehlikeli olduğunu Amenerresulunun olduğu yaprağı başa doğru devirdiğinde tam orta sayfada ticareti helal kıldı ama her şeyi bir oranla. Ne yazıkki Kuranın dışında kendi hükümlerinizle yediğiniz nefsi arzularınıza yenik düştüğünüz Faiz. Savaşıcağınız şey nefsiniz olmalıdır.

İslamda Kadın ve Faiz Makalesi

İslamda Kadın ve Faiz Makalesi

3 thoughts on “İslamda Kadın ve Faiz Makalesi”

  1. Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Dışarıda kalanlardan başka ziynetlerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, başka kadınlar, hizmetlerinde bulunan köleleri ve câriyeleri, cinsel arzusu bulunmayan erkek hizmetçiler, kadınların cinselliklerinin farkında olmayan çocuklar dışında kimseye süslerini göstermesinler. Yürürken, gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz! Nur 31

  2. Ayetleri kendimiz okumuyoruz hep başkalarının anladıkları ya da uydurduklarını dinleye dinleye böyle oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar