İslami Evlilik Siteleri

İslami Evlilik Siteleri post thumbnail image

İslami Evlilik Sitelerindeki Tehlikelere Dikkat

Değerli kardeşlerim bugün ki konumuz İslami Evlilik sitelerindeki tehlikeler olacak.  siteleri dediğimizde kendi resimlerini paylaşıp milletin önüne çıkan kendini kusura bakmayın ama ben buyum diye sergileyip sonrada İslami bir evlilik istiyorum diyenlerle dolu. Bunun neresi İslami düşünceye dayalıdır inanın çok merak ediyorum.  Bakın güzel kardeşlerim internet alemi gerçekten insanların kendilerini çok rahatlıkla gizleyip bir anda bir kaç kişi ile konuşan, hatta evli olanlarla dolu olabilir. İnternet üzerinden eş aramanın mantığını gerçekten anlayamıyorum. Bir düşünün tanıştınız ettiniz belli bir süre konuştunuz ve o sıra nasip ya başka biri size talip oldu ama konuştuğunuz kişi var diye onu reddettiniz. Zaman geçti günler aylar ve en sonunda artık bir şeyler yapmaya karar verdiniz ve karşınızdaki kişi size evli olduğunu söyledi ya da başka birileri ile de konuştuğunu öğrendiniz. Bunca zaman bir çok şey paylaştığınız kişiden bunu duymak yada öğrenmek sizde psikolojik olarak nasıl bir buhrana geçirtir bunu düşündünüz mü. Sanal alem gerçekten çok dikkat edilmesi bir durumdur.

İslami Evlilik Sitelerindeki Tehlikeler

Reelde gördüğünüz kişinin yüzünden gözünden duruşundan bir türlü aklınızda fikirler oluşturabilirsiniz ancak böyle görmediğiniz hatta sesini bile duymadığınız kişilerle sohbet edip kendinizi bağlayıp sonrada bir anda tek kaldığınızda boşluğa bile bile kendinizi atmaya ne gerek var. Bu yüzdendir ki güzel kardeşlerim böyle dini chat siteleri gibi sadece kaar amacı güden ticarethaneye çevrilmiş bu tür sitelere girmeyin bulaşmayın. Bu tür siteler sizin için bir şeyler değil sizin üzerinizden reklam vs gibi gelirlerle para kazanma amacı güden kuruluşlardır. Hatta dini sohbet siteleri sahiplerine bakın bence emin olun İslam’dan bile bir haber olan kişilerdir. Amaçları sizin saf duygularınızı kullanarak işlerini paraya dökmek İslam adını kullanmaktır. Onların bu amaçlarına kusura bakmayın ama sizde pay sahibi olup onlara az da olsa ortak oluyorsunuz bunun bir vebali var. Bana ne alakası var ben bu yüzden değil evlenmek için girip üye oldum diyenler ya hu internetten buldunuz ettiniz görmüyorsunuz bilmiyorsunuz ne kadar güvenebilirsiniz zaten etrafınızda güven problemi çektiğiniz için ne yapacağınızı şaşırıp buraya düşmüşsünüz. Kusura bakmayın ne kendinizi ne başkasını kandırmayın böyle İslam adını kullanan kişilere de prim vermeyin.

4 thoughts on “İslami Evlilik Siteleri”

  1. Allah razı olsun yerinde bir uyarı kardeşim.. Ama bu tarz boşluğa düşüp arayış içinde olan kişiler Genel olarak Yalnız ve Sevgi eksikliği olan kişiler. Bu kişiler kendilerine biraz ilgi gösterip önem veren kişilere hemen güven duyarlar. Onlarla birebir konuşmadığımız sürece yardım etmemiz İmkansız Yazık ki..

  2. İNŞaALLAH hayırsız olan her mecrayı tez vakitte terk ederiz, Doğru olanlara yöneliriz.

  3. işte anlatamıyorsun. tamam birini bulursun da o tarz sitede ama o İslami olur mu? Alakası olmayan bir ortam, ölçü yok, sınır yok, bari adına dini karıştırmayın! bu tehlikeler yayıldıkça yayılıyor. Uyarılarımıza devam etmeliyiz özellikle gençlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar