İslami Genç Nesil Makalesi

İslami Genç Nesil Makalesi post thumbnail image
Genç Nesil Makalesi

Genç Nesil Makalesi

İslami Genç Nesil Makalesi

Değerli kardeşlerimiz unutmayalım ki bizlerin geriye bıraktığımız en büyük miras ne mal ne de mülktür. Peki nedir ? Güzel ahlak ve edep üzere yetiştirdiğimiz evlatlarımızdır. Genç nesillerimize bakıyoruz ne yazık ki hayatın verdiği sorumluluklardan çok uzak eski bir tabirle ‘’ lay lay lom ‘’ yaşamaktadırlar. Bunun en büyük sebebi bizleriz. Gençlerimize bakıyoruz ahlak ve edep sınırları gerçekten çok değişmiş bunun en büyük sebeplerinden biride televizyonlarda izlemiş olduğumuz dizi ve sinema filmleridir. Gençlerimizin akıllarını küçük yaştan itibaren farklı yönlere iten ; bizim ayıp ve saygısızca bulduğumuz her olayı televizyon dizilerinde normalmiş gibi aktarmalarından kaynaklanıyor. Dizilere iyi bakın ana baba ya karşı arkadan iş çevirmeler, eşleri aldatmalar, vurup kırmak, ahlak dışı hal ve hareketler, karşı bir cinsi bile öpmeyi o kadar basitleştirmişler ki gençlerimize bu artık bir haram olarak gelmemektedir.
Ya herkes yapıyor ne var ki? Ne kadar basit dimi artık. Annenize of bile çekmeyin diye bize Allah tarafından verilen Emire bakıyoruz birde gençlerimize bakın ‘’ benimle uğraşma, sanane benden, ben artık büyüdüm karışmayın bana, ya siz ne biliceksiniz hep geri kafalısınız, beni hiç anlamıyorsunuz, herkes yapıyor ben yapınca mı yanlış ? O’nun ailesi bir şey demiyor ama siz hep laf ediyorsunuz.’’ Gibi artık tabulaşmış cümleleri kurmakta gençlerimiz. Neden ? Etraflarında ve televizyonlarda ne yazık ki aile kurumunu itibarsızlaştıran saçma sapan filmlerden kaynaklı bu. Bir dizi izliyorsunuz bir aile babası eşini aldatıyor, aldattığı kişiyi eşiyle iş arkadaşı gibi tanıştırıyor ve eşinin arkasından işler çevirtiyor. Biz bunu izlerken yadırgıyormuyuz evet ama; bizlerin beynine gerekli mesajlar çoktan gitmiş oluyor. Her dizi ye bakın sürekli bir aldatma aile kurumunu zedeleyen hareketler, gençlere kötü alışkanlıklar , dini inançlardan uzaklaştıran arsız düşünceleri bizlere sunmak. Evet gençlerimize sesleniyoruz buradan ! Güzel kardeşlerim sizler bizlerin mirası olarak bu güzel vatanımıza ve sizlerin geleceğinize doğru bir şekilde sahip çıkın. Unutmayın sizler asil bir milletin torunlarısınız ne yaparsanız yapın geçmişinizi hatırlayın. Herkesin hataları olabilir ama siz şerefli kardeşlerimiz bu hatalarınızı anladığınız vakit bundan vazgeçin çünkü bu milletin en büyük özelliği Erdemli olmasıdır. Bu yazımızı okucak bir genç kardeşimiz olursa onunda buradan fikirlerini almak isterim.

VESSELAM

Yeni Nesil Gençlere Sözler

2 thoughts on “İslami Genç Nesil Makalesi”

  1. “Ağaç yaşken eğilir” bilinciyle yetiştirmemiz gerekir çocuklarımızı. Ama bunun için evvela Anne Babanın evladına güzel örnek olması gerekir Ama şu ahir zamanda Ebeveynler çocuklardan önce Dizlerin başına geçiyor. Umarım ecel gelmeden Uyanıp çocuklarımızı erdemli yetiştiren Sorumluluk bilincinde olan Anne Babalar oluruz.
    Allah razı olsun kardeşim.

  2. Dizilere iyi bakın ana baba ya karşı arkadan iş çevirmeler, eşleri aldatmalar, vurup kırmak, ahlak dışı hal ve hareketler, karşı bir cinsi bile öpmeyi o kadar basitleştirmişler ki gençlerimize bu artık bir haram olarak gelmemektedir.

    Halimiz ortada, Allah bizleri Lütfuyla affetsin. Halimizi rahmetiyle düzletsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar