Müslüman Dik Durmalı

Müslüman Dik Durmalı

Düşman bindirdiği zaman taviz vermek yerine daha sıkı sarılman lazım Allah’a bunu anlamıyor insanlar. Taviz vererek kurtulucağını zannediyor insanlar. Siz taviz verirseniz bu iş devam ederse; bir gün mihrapta bir hanım imam görebilirsiniz, siz bu işe göz kırpmaya devam ederseniz böyle olacak.  Ya Hz Muhammed bu işin başı o değil mi , imamı, müezzini, bölgesel olarak yöneticiler tayin ederken nasıl tiplerden oluşturdu ? Hz Muhammed’in yönettiği ana çekirdek, o yetiştirdiği güzel insanlarda İslami yapı İslami görsel nasıldı? Ona göre daha dikkatli daha titiz olmamız lazım bizim. Bir iki tane gazeteci bir zumlamasın, bi fotoğraf çekmesin, bir program yapmasın hemen ertesi gün bakıyorsunuz en güvendiğiniz adreslere kar yağıyor. Şubat bitti beyler kar yağdırmayın artık ya Allah aşkına! İş başındasınız şubat bitti beyler kar yağdırmayın artık bu milletin başına Nisan yağmuru istiyoruz. İte, köpeğe pabuç bırakmak yok. Havlayana, şarlayana taviz yok.

Müslüman Dik Durmalı
Müslüman Dik Durmalı

Ne olur bir kere Hz Ebubekir ayağa kalkın ya biz dipdiriyiz, ayaktayız biz hayatta iken bu İslam’ı kim yıkabilir, kim noksanlaştırabilir bu dini demiyor mu ? Bi düşünün şu organlar topluluğunuz bir narkoz müdahelesi yok tüm organlar güzel çalışıyor; Sinek uçsa görüyorsunuz, rüzgar esse hissediyorsunuz böyle bir ortamda canlı canlı kulağınızı kesseler tepki vermez misiniz? Gözünüzü oysalar tepki vermez misiniz? Parmağınızı doğrasalar tepki vermez misiniz? Ya İslam dini çürüyecek şu vücuttan, vahye dayanan bu yüce yaşam güzel İslamiyeti, dünya ahret mutluluk nizamı, ilahi kanunlar topluluğu, Yüce Rabbimizin yaşam projesi İslamiyet’ten nasıl Müslümanlar hayatta iken kopartılır, nasıl taviz verilir, nasıl gelene gidene baş eğilerek nasıl ? Şu cu bu cular yüzünden bu hale gelen bu din değil mi ? Herşeyi uç ta yaşayan radikalciler yüzünden bu hale geldi mi ? Yumuşak, yumuşak ne olursan ol diyenler yüzünden bu hale gelmedi mi ? Ya hu biraz delikanlı olun biraz Allah için. Sizler nasıl yeryüzünde halifesiniz korkak halife mi olur ? Bunlar bu halde nasıl zemin bulabiliyor ya ? Sert konuşmuyorum kardeşlerim. İslamiyete çullanıldığı zaman kılıçlarda konuşuyor. İslam yaratılış gayemizdir bunu konuşun bunu, bunu anlayın ha mesele konuşmakta değil anlamak anlamak. Vesselam.

 

1 Yorum

  1. Savaştayken “Namazı sonra kılalım” diyenlere Hz. Ali (ra) “Uğruna savaştığımız değerleri ihmal ederek savaşmanın hiçbir anlamı yoktur” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir