Anasayfa / Genel / Peygamberler Neler Yapamaz

Peygamberler Neler Yapamaz

Peygamberler Neler Yapamaz

Bir Peygamber neler yapamaz? Bunun cevabını Kuran’dan verelim. Kendisine ibadet edilmesini isteyemez. Bir Peygamber ateşe girmiş olanı çıkarıpta cennete gönderemez. Gönderilecek bir kişilik kontejyanı olsaydı öz kız olurdu, yaşayan tek evladı unutmayalım ona ise vefat gününe dediğini çok iyi biliyoruz. Kızım Fatıma işterii nefseki minallah vallahi le üğni anke minallahi şey ee ‘’nefsini, kendini, Salih amellerile Allah’ın elinden satın al’’ babam Peygamber diye güvenme vallahi senin için Allah’a karşı bir şey yapamam. Peki nerede kaldı, nereden çıktı bu piyasada bunca şefaat dağıtanlar, torpilin adını şefaat, tembelliğin adını mehdi koyduk hala yatıyor. Peygamberlik görevinden kaçamaz, bunu yapamaz. Saffat suresi kendi isteği ile ve keyfi olarak mesaj getiremez. Yani benim canım mesaj getirmek istedi deyince Peygambere mesaj gelmez böyle bir şey yok mucize içinde geçerli bu ki zaten mucize kelimesi Kuran’da geçmez, hadistede geçmez ayet gösteremez. Yani kendi Peygamberliğinin belgesi olarak herhangi bir olağanüstü durum sergileyemez.

Aşk ve Ölüm

Aşk ve Ölüm

Allah’tan gelen bir mesajı gizleyemez. Allah’ın yerine vekil olamaz. Allah yetmez ben tamamlarım diyemez. Eleysallahü bi keeffin abdeh ‘’Allah kulune yetmez mi ? Allah yeter de’’. Allah’ın kayırmadığı hiç kimseyi kayırıp şefaat edemez . Zümer suresi 44.ayeti kıyametin vaktini bilemez. Kendisine ne olacağını, gelecekte ne muamele yapılacağını bilemez. Hiçbir peygamber gaybı bilemez. Ahkaf suresinin 9. Ayeti Sevdiği ve istediği kimseyi seviyor diye hidayete erdiremez. Yani sen sevdiğini hidayete erdiremezsin. Fakat Allah, dileyenin hidayetini diler. Yani hidayet bir Peygamberin bile elinde değil. Ya kimin elinde? Hidayet, Allah’ın istediğine gelişini güzel dağıttığı bir piyangoda değil. Talep edene nasip olandır. Nuh’un oğlu olsan, baban Nuh olsa, Peygamber olsa Kenan talep etmiyorsa hidayet yok. Oğlun Peygamber olsa sende onun babası olsan Azer olsan eğer sen baba olarak hidayeti talep etmiyorsan oğlun sana ondan bir pay veremez. Karın, kocan; Peygamber olsa Lut’un karısı gibi sende O’nun karısı olsan, kocan yastık arkadaşına hidayetten bir pay veremez ta ki O kadın hidayeti kendisi talep edinceye kadar. Allah’ın helal ettiğini haram, haram ettiğini helal kılamaz. Yani Allah’ın yerine geçipte şu helaldir, bu haramdır diyemez. Diyemeyeceğini biz Kuran’dan da biz görüyoruz. Dilleriniz ile şu helaldir, bu haramdır demeyin diyor.

Hakkında admin

2 yorum

  1. Emeğine EyvaAlah da burda hidayet değilde, doğru istikamete girmemizde veya Hakikatı gormemizde ,Onun sevdiği kullardan dua istememkte bu sınıfa girmez herhalde. Hidayeti tabiki Peygamberlemiz bile veremezde ama duada Yani simdiki turkçeyle ricada bulunulamazmı……… hep yok demek ne kadar doğru…..O zaman Peygamberimiz Benim Arkadaslarım — sahabelerden bahsediliyor herhalde— gokteki yıldızlar gibidirler hangisine sarılırsanız kurtulusa eresiniz deniyor…….

  2. Bunu Peygamberimiz değil , İslam ümmetinin mezheb imamları için söyleniyor. Dua ile eğer mümkün olsaydı Nuh Peygamberin eşi ve çocuğuda müslüman olurdu. Burada anlatılmak istenen kişiler istemedikten sonra bu hidayetin nasibi olmak ayetle bellidir bu. Dileyeni dilediği yola iletir. Vesselam…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top