Mübarek Gün Tebrik Mesajları

Mübarek Gün Tebrik Mesajları post thumbnail image

Bayram Tebrik Mesajları

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun İslam Dünyasına

Ceplerimiz şeker dolsun. Ömrümüz Hayırlı, Kalplerimiz temiz, akıbetimiz cennet olsun. Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ederken birlik ve beraberlik duygularımızın artmasını temenni ediyorum. Ramazan Bayramı’nız Hayırlara Vesile olsun.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!

Hayırlı Bayramlar 4

Sabrın sonu Selamet’tir. Ramazan’ın sonu berekettir. Rahmetin üzerimize yağdığı bir Bayram olsun. Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun.

Rahmetin iliklerimize kadar işlediği bir Bayram Dileriz. Ramazan Bayramımız Hayırlara Vesile Olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar!

Bir yandan Ramazan ayından ayrılmanın hüznü çökerken diğer yandan gelen Bayramın sevinciyle gülümsüyoruz. Hayırlı Bayramlar..

Hayırlı Bayramlar

Bizleri birbirimize yakınlaştıran, aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan Ramazan Bayramı Mübarek olsun.

Ramazan ayının Sabrının karşılığı olarak Bayramı bize veren Allah’a Şükürler Olsun. Bayramımız Mübarek Olsun.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Nice Ramazan Bayramlarına…

Ramazan ayının bereketinin gökten ineceği bayramlarımızın günahlarımızı silip süpürmesini umuyoruz. Bayramınızı en içten dualarımızla kutluyoruz…

Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye ve dostluğa dönüştüğü Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz.

Dua kapılarının ağzına kadar açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günün hayırlara vesile olmasını dilerim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Iyi Bayramlar Resmi

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlar; dargınlıkların unutulduğu, incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.

Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren Ramazan Bayramı hayırlara vesile olsun.

Rabbimiz Ramazanı tamamlayıp Bayrama ulaştırdığın gibi, ömrümüzü tamamladığımızda cennetine ulaştır. Hayırlı Bayramlarımız Olsun.

Ramazan Bayramı Tebriği

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Milli ve manevi değerlerin coşkuyla yaşandığı, toplumsal bağların güçlendiği, huzur, barış, sevgi ve kardeşlik atmosferinin pekiştiği müstesna günlerden olan Ramazan Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayına veda ederken birlik ve beraberlik duygularımızın perçinlemesini temenni ediyorum. Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.

Mübarek Ramazan Bayramı’nda, kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bugün yanında olamasam da sen hep benimlesin, şeker gibi bayramlarda yeniden bayramlaşmak ve hiç ayrılmamak dileğiyle, Ramazan Bayramımız kutlu olsun…

Kandiller Tasarm Scaled

Bugün yüzün öpülmekten solsun, miden şekerle dolsun, cüzdanını mahalle bücürleri soysun. Bayramın kutlu olsun

Telefonum telefonunuzun bayramını en içten dileklerle kutlar, uzun batarya ömürleri diler.

Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ederken birlik ve beraberlik duygularımızın perçinlemesini temenni ediyorum. Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.

Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınız kutlu olsun.

Ramazan Bayramı’nın tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirmesini dilerim.

Bayramımız Mubarek Olsun

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

İyiliklerimizin çoğalıp, kalp ferahlığıyla kutlayacağımız bir Bayram olsun. Bayramımız Mübarek olsun.

Ramazan Bayramı’nın sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıkacağı, nefsani duygularımızı bir nebze olsun terbiye etmeye güzel bir vesile olmasını dilerim.

Bayramın Rahmetiyle Geçmiş günahlarımızın yükünü sırtımızdan indir Allah’ım. Hayırlı Bayramlar…

Bu en mutlu günümüzde, güzel ve özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, saygılarımızı, sevgilerimizi, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun…

Zalimlerin durdurulduğu, mazlumların güldüğü bir Bayram olsun. Bayramımız Mübarek Olsun.

Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi affet. Bizi rahmetine kat. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. Hayırlı Bayramlar

Ramazan Bayramımız Mubarek Olsun Nefsecihad

Bayram Hakkında Ayet ve Hadisler

Ramazan ayı… İnsanlar için hidayet olan ve doğru yolu ve (hak ile batılı birbirinden) ayıran apaçık belgeleri (kapsayan) Kur’an onda indirilmiştir. Öyleyse sizden kim bu aya şahid olursa artık onu tutsun. Kim hasta ya da yolculukta olursa, tutmadığı günler sayısınca diğer günlerde (tutsun). Allah, size kolaylık diler, zorluk dilemez. (Bu kolaylık) sayıyı tamamlamanız ve sizi doğru yola (hidayete) ulaştırmasına karşılık Allah’ı büyük tanımanız içindir. Umulur ki şükredersiniz. Bakara Suresi 185

“Ramazan, oruca başladığınız gün; Ramazan Bayramı, orucu bitirdiğiniz gün; Kurban Bayramı da kurban kestiğiniz gündür.” (Tirmizî, Savm, 11)

Ramazan bayramı gecesini ve Kurban Bayramı gecesini sevâbını Allah’tan umarrak ihya edenin kalbi, kalblerin öldüğü gündde ölmez.” (İbn Mâce, Sıyam, 68)

İbn Ezher’in azatlı kölesi Ebû Ubeyd diyorki; Ömer b. Hattâb ile birlikte bir bayram geçirdim. Ömer geldi, namazı kıldırdı. Sonra cemaate dönerek bir konuşma yaptı ve şöyle dedi: ‘Resûlullah şu iki günde oruç tutmanızı yasakladı: Biri, Ramazan orucunuzu bitirip de bayram ettiğiniz gün, diğeri de kurbanlarınızı kesip etini yediğiniz gündür.’” (Buhârî, Savm, 66)

 

 

 

 

 

 

 

1 thought on “Mübarek Gün Tebrik Mesajları”

 1. Kurban edilen canların fotoğraflarını paylaşmadan da bayram edebilirsiniz.
  Kimbilir kıyamayan var,
  bakamayan var,
  satamayan var,
  alamayan var,
  yiyemeyen var.
  Bir de şu var,
  kurban,fedâ etmek demek.
  Inandığınız bir doğru uğruna,bir kötü alışkanlığınızı yahut huyunuzu kurban etseniz,
  ne de güzel olur?
  Belki de kurbanın bayram oluşu budur?

  Eren Kazım Yıldırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar