Uyandıktan Sonra Elde Oluşan Kına Lekeleri

Geçenlerde sabah 7 gibi uyandım ve saat 8 buçuk gibi tekrar uyudum. Fakat kimse yoktu diye birileri gelebilir diye temkinli şekilde uykuya dalmıştım. Daha önce de böyle birileri geleceği zaman kimse yoksa benzer şekillerde yarı uyanık uyuduğum olmuştu. Uyandığımda avucumun ortasında turuncu, kına rengi lekeler olduğunu gördüm. Aylar öncesinde falan hatta önceki senelerde de bazen bu tarz hafif kına renkleri görmüşlüğüm oluyordu. Daha öncesinde merak etmemiştim. Bu defa düşündüm elimi boyayacak bir şeye mi dokundum diye ama hiçbir şeye dokunmamıştım. İnternetten bu lekelerin bir anlamı var mı diye bakmak istedim. Bunu sadece benim yaşamadığımı, netteki yorumlardan ve sohbetlerden gördüm. Birçok forum sitesinde uyandığında elinde kına lekesi olduğunu söyleyen kişilerin yazılarını okudum. Hatta attıkları resimlere bakılırsa bazılarının avuç içleri bayağı büyük lekeler oluştuğunu gördüm.

Nedenleri hakkında değişik yorumlar ve yazılar okudum. Bunların bir kısmı ütopik olsa da, acaba demekten kendimi alamadım. Ve özellikle de gördüğüm rüyalar ve Nihat Hatipoğlu’na bu konuda soru soran seyircisine verdiği cevabı da duyunca daha inanılabilir bir varsayım olduğu kanısına vardım.

Tabi ki gerçeğin bir ispatı en azından şuan olmadığı için bu bilgilere kesin doğru gözüyle bakamayacağız ve bu yüzden bize düşen elbette Allah bilir, demektir.

Araştırdığım forum yazılarına göre sebepleri şunlardan biri olabilir:

  1. Bu lekelerin sebebi kaygı, stres olabilir.
  2. Dönem dönem nükseden Bir çeşit mantar olabilir.
  3. Karaciğerin zayıflamasından kaynaklı belirti olabilir.
  4. Ruhun uyku esnasında bedenden ayrılıp gezinmesinin sonucunda vücuda ani giriş yapmasından kaynaklı lekeler
  5. Cinlerin düğünlerine gitme, onlarla nikâhlanma vs
  6. Temiz kalpli olması sebebiyle meleklerin koruma işareti koyması…

Gibi birçok varsayım yapılmıştır. Bunların ilk üçü tıbbi araştırılabilir durumlar olması sebebiyle olası bakılabilir nedenler. Lakin ben gördüğüm rüyalar sebebiyle 4. Seçeneğinde acaba olabilirliği var mı diye düşündüm.

Özellikle birkaç aydır, temkinli yattığım günlerde ve özellikle de belli bir alanda uyuduğumda, uykumda acaba biri mi geldi, kapı mı çaldı vs diye düşündüğüm için, uykuda uyanmak için çokça çabalıyorum fakat bedenimi hareket edemiyorum. Onun yerine oynatmak istediğim kolumun bulunduğu yerde kara bir duman hafif hareket ediyor. Çeşitli ortamlarda tanıdıklarım çoğunlukta olmakla beraber farklı kişiler görüyorum. Bulunduğum yerden uyanmak için, uyuduğum alana dönüyorum ve bazen yalancı uyanmalar gerçekleşirken bazen de gerçekten uyanıyorum ama bu uyanma bazen birkaç saniye sürüyor ve gözümü tam açamadan yeni bir rüyada sıkışıyorum, çokça çabalıyorum uyanmak ve için birkaç deneme sonrasında uyanmayı başarıyorum.

Rüyalarımda özellikle uyuduğum yere dönmeye çalışmam bu seçeneğin olabileceğini düşündürdü. Bu yazıları okuduktan sonra bu rüyaları görseydim bilinçaltı diyebilirdim ama ben bu rüyaları 2 3 aydır görüyorum elimdeki leke de geçen hafta oluştu ve ondan sonra baktığım için halen acaba demekten kendimi alamıyorum : )

Neyse her şeyi Hakkıyla bilen Rabb’imiz diyorum ve O’ndan hakikati bize gösterene kadar beklemeye geçiyorum…

Sizler de bu konuda benzer rüyalar gördüyseniz ve tahminleriniz varsa yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşın…

yazan: imtihan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir