Yeni Nesil Gençlere Sözler

Yeni Nesil Gençlere Sözler post thumbnail image

Yeni Nesil Gençlere Sözler

Bir sohbetten Alıntıdır.

Mümin insan, Müslüman insan, delikanlı arşın gölgesine koşan yiğit genç; zamanını anlayan Allah’ın ondan ne istediğini anlayan ve Müslümanlığı öyle yaşayan gençtir. Sabah namazı vaktinde namaza kalkmayıp şöyle Allah rızası için bir cüz okuyim dese bir insan sevap mı kazanabilir? Müslüman bir genç annes hastasını, babasını bırakıp umreye gitse; Umre’de gözyaşları Kabe’nin dibinde sel olacak kadar gözyaşı akıtsa Allah’tan zerre sevap kazanabilir mi? Çünkü hasta anne ve baba evlada muhtaç anne ve baba senin o andaki Allah’a karşı en büyük sorumluluğun olan mükeddesatındır o senin. Hepimiz Allah birey olarak, ümmet olarak, insanlık olarak bizim teknoloji, bizim kültür, bizim hayat tarzımız ve coğrafyanın alt yapısı olan ortak paydası olan bir değer üzerinden imtihan edecek. Hiç kimse Bilali Habeşi’nin Mekke sokaklarında kırbaçlanışını Ümmeti Muhammed’in kıyamete kadar tabi tutulacağı bir test zannedemez. O Bilal’in imtihanıydı. Bilal o gün kırbaca dayanıp, dayanamıcağını ispat edecek ya da kaybedecekti. İspat etti Allah’ı kazandı. Bugün kırbaç filmlerde bile yok, kırbaç vuruyor gösteriyorlar ama şap diye bir ses başka yerden geliyor. Hiçbir artist kırbaç yemiyor, yumruk yemiyor, yumruk yedi rolü yaptırıyorlar ona.

Yeni Nesil Gençlere Sözler

Yeni Nesil Gençlere Sözler

Bugünün gençleri bugün Allah’ın görmek istediği dirayetli yiğit genç bilgisayara köle olmayan gençtir. Bilgisayarı kullanan, teknolojiyi avucunun içinde tutan ama kalbine koymayan genç bu zamanın imtihanını kazanan gençtir. Bilgisayarı kullanan ama ona tapınmayan, arkadaşları olan ama arkadaşlarına köle olmayani, para kazanan ama helalden başkasını cebine koymayan, üniversite okuyan ama insan olmayı üniversite mezunu olmaktan daha değerli gören, Müslüman olmayı ama Müslümanlığı Allah için kendi köyü, derneği için değil Allah’ın kulu olarak şunun bunun değil Allah’ın kulu olarak Müslüman olmayı anlayabilen, uygulayabilen 2000 filan yılın mümini, mücahidi bu zamanın bu otoban şartının inceliklerini anlamış insan demektir. Bunu dışında geçmiş hikayelerle övünenler; Bilal şöyle dayandı, Ammar böyle dayandı diye yürüyenler, Çanakkalede hatıra fotoğrafı, Uhud’da fotoğrafla Müslümanlık şovu yapmak benim bulunduğum yerden 500km önceki yerde levhada 90 km yazıyordu ne güzeldi o yollar eski yol tabelalarıyla oyalanmaktır. Önüne bak burada 40 km yazıyor. Geçmişi 90kmydi. Geçmişte düz asfalttı, şimdi çukurlu yollardasın. Geçmişi dümdüz yoldu, şimdi servis yolundasın önüne bak. Rahmetli babam ne at koştururdu burada diyorsun sen araba biniyorsun. Babanın atını bırak bindiğin arabaya bak.

1 thought on “Yeni Nesil Gençlere Sözler”

  1. Gerçek manasıyla şeytanın sağdan (iyi gibi gösterilen ) soldan yanaşmasını ifade eden güzel detayları yakalamış, örneklendirilmiş çok güzel bir yazı.
    Rabb’im bu duyarlılığı, perdelenmemiş olan bu Hakikati görenlerden eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yazılar